Wydarzenia

Niebezpieczne zdarzenie drogowe na trasie Opaka-Nowa Grobla

Data publikacji 25.09.2023

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczoraj, na trasie Opaka-Nowa Grobla. Kierujący volkswagenem, na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie przejechał przez rów i uderzył w drzewo. Do szpitala zostały przewiezione dwie osoby. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 14, na trasie Opaka-Nowa Grobla w powiecie lubaczowskim. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 64-letni kierujący pojazdem marki Volkswagen na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie przejechał przez rów i uderzył w drzewo.

W wyniku zdarzenia, kierujący wraz z pasażerką pojazdu zostali przewiezieni do szpitala. 64-latek, który kierował pojazdem był trzeźwy. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Podczas oględzin zebrali ślady i sporządzili dokumentację fotograficzną.

Pamiętajmy! Wsiadając za kierownicę zachowajmy rozwagę, trzeźwość, koncentracje i rozsądek na drodze. Przez chwilę nieuwagi, zamyślenia, spojrzenia na telefon, pisania sms-ów lub rozmowy z pasażerem, możesz nie mieć czasu odpowiednio zareagować i uniknąć zderzenia z innym uczestnikiem ruchu. Jeżeli czujemy, że stan naszego zdrowia się pogarsza w trakcie jazdy, co może zagrażać nam samym lub innym uczestnikom ruchu, zatrzymajmy pojazd, włączmy światła awaryjne i wezwijmy pomoc.

Powrót na górę strony