Wydarzenia

Debata społeczna w Oleszycach "Bezpieczny Senior"

Data publikacji 28.09.2023

W poniedziałek w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleszycach odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu seniorów. W trakcie spotkania policjanci omówili sposoby, jakimi posługują się oszuści próbując wyłudzić pieniądze. Seniorom przedstawiono również aplikacje Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Debacie przewodniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie nadkom. Daniel Rutkowski, który po przywitaniu gości podkreślił, jak ważnym aspektem w trosce o bezpieczeństwo osób starszych, jest współpraca mieszkańców z Policją. W debacie udział wziął również Komendant Komisariatu Policji w Oleszycach kom. Marek Kobylarz oraz dzielnicowy z miasta Oleszyce sierż. szt. Adam Antosz.

Podczas spotkania, policjanci przedstawili działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda. Następnie asp. Anna Hanus-Witko wspólnie z st.sierż. Elżbietą Hubert przedstawiły i omówiły sposoby, jakie są wykorzystywane przez oszustów wyłudzających pieniądze. Zreferowane zostały przykłady przestępstw, do których doszło na terenie powiatu lubaczowskiego. Uczestnicy spotkania z ogromnym zaciekawieniem przysłuchiwali się prelekcji policjantów i chętnie włączali się do dyskusji.

Na zakończenie debaty, uczestnicy wypełnili anonimowe ankiety, w których ocenili jakość przeprowadzonego spotkania oraz wskazali tematykę, która powinna być poruszona w trakcie kolejnych spotkań.

Poniedziałkowa debata była również diagnozą potrzeb, związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję, bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w szczególności osób starszych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom debaty za obecność, aktywny udział oraz przyjazną atmosferę w trakcie spotkania!

 • Na zdjęciu w pomieszczeniach Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleszycach zgromadzeni goście przysłuchują się prelekcji.
  Fot KPP Lubaczów
 • Na zdjęciu uczestnicy debaty przysłuchują się prelekcji.
  Fot KPP Lubaczów
 • Na zdjęciu umundurowani funkcjonariusze policji oraz zaproszeni goście w trakcie rozmowy o bezpieczeństwie.
  Fot KPP Lubaczów
 • Na zdjęciu część prezentacji o aplikacji Moja Komenda.
  Fot KPP Lubaczów
 • Na zdjęciu materiały mówiące o bezpiecznych zachowaniach przygotowane przez policjantów dla seniorów.
  Fot KPP Lubaczów
 • Kolarz zdjęć z debaty społecznej w Oleszycach.
  Fot KPP Lubaczów
Powrót na górę strony