Hejt i cyberprzemoc tematem spotkania z uczniami w Cieszanowie
Co to jest hejt? Czym jest mowa nienawiści? Na jakie zagrożenia w sieci narażona jest młodzież? O powszechności hejtu oraz mowie nienawiści z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cieszanowie rozmawiała lubaczowska policjantka.
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie prowadzą szereg działań profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży szkolonej z terenu powiatu. W ostatnim czasie asp. Anna Hanus-Witko spotkała się z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cieszanowie, z którymi omawiała problematykę hejtu.
Hejt, to problem, który często dotyka dzieci i młodzież. Powszechność hejtu w sieci, jest dużym zagrożeniem i niesie ze sobą szereg konsekwencji psychicznych dla osoby, którą ten problem dotyka. Dlatego, policjanci z Lubaczowa, podczas spotkań z młodzieżą tłumaczą, że hejt nie powinien być sposobem na nudę, odreagowanie swoich niepowodzeń oraz zdobycia pozycji w sieci. Poruszana jest również problematyka konsekwencji i odpowiedzialności osób, które są sprawcami hejtu i mowy nienawiści.
Uczniowie z Cieszanowa z dużym zaangażowaniem wzięli udział w wydarzeniu. Zabierali głos w bardzo ważnej sprawie, jakim jest hejt. Dzięki kreatywnej formie spotkania młodzież wcielała się zarówno w rolę osoby doświadczającej hejtu, jak i w rolę sprawcy.
W końcowej fazie spotkania, zostały wyciągnięte następujące wnioski- wszyscy mamy ogromną wartość, nie możemy się poddać mowie naiwiści, nie możemy przestać wierzyć w nasze możliwości i nie powinniśmy być niemymi świadkami zjawiska hejtu.